Solárne systémy

Pri investícii do nového vykurovacieho systému by sme mali dnes naplánovať aj jeho neskoršie doplnenie solárnym systémom. Takto profitujete z nízkej spotreby energie a môžete sa tešiť z nízkych mesačných účtov za energie.

Inštaláciou slnečných kolektorov signalizujete vašu ekologickú zodpovednosť, a to trvalo udržateľnou zníženou produkciou CO2. V prípade firmy Highluxury, s.r.o. pritom vsádzate na budúcnosť, ako aj optimálnu súhru všetkých komponentov zariadenia. Investíciou do solárnej techniky súčasne zvýšite aj hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Kto dnes investuje do nového vykurovania, mal by vsadiť na kondenzačný kotol. Na pozadí súčasných cien energií je to najhospodárnejšia alternatíva. Kondenzačné kotly na vykurovací olej či plyn, dokážu premeniť tieto palivá až z 98 % na teplo.

V kombinácii s vysokoúčinnými solárnymi kolektormi ušetríte až 35 % vykurovacích nákladov, ak sa tieto solárne kolektory využívajú na prípravu teplej vody ako aj podporu vykurovania. Už len pri príprave teplej vody je možné spotrebu energie znížiť až o 60 %.